• Sorunuz mu var?
  • Telefon +90 539 556 05 34
  • info@dytduygusoylu.com
  • Üniversite Mah., Civan Sk, No:1 Allure Tower, Kat:16 D:228 AVCILAR

HİZMETLERİMİZ

DİYET

Diyet


Diyetisyenlerimiz; diyet konusunda son derece titizlikle davranır, büyüme ve gelişme sırasında ve bireyin yaşamı boyunca insan sağlığını korumak ve geliştirmek için beslenme ve gıda bilimi ilkelerine uygun olarak kişiye özel diyet listeleri düzenler. Beslenme, obezite, kilo yönetimi (kilo alma ve verme), sağlıklı beslenme, hastalıklar ve özel tıbbi durumlara bağlı olarak gelişen sağlık sorunları için bir beslenme ve diyet programı planlar.

Diyetisyenlerimize göre diyet yapmak sadece hızlı kilo vermek için olmamalıdır. Diyetisyenlerimiz tarafından hazırlanan diyet programları zamanla yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz ve sağlıklı bir duruma dönmeniz için hazırlanır.

Hazırlanan diyet programları temel olarak kişi için en sağlıklı kiloya ulaşmayı ve metabolizmanın en düzgün seviyede çalışmasını sağlamayı amaçlar. Fiziksel rahatsızlıklar sağlığın önüne kesinlikle koyulmaz. Unutulmamalıdır ki bu gibi durumlarda kişiler hızlı kilo vermek için sağlıksız yöntemleri tercih etmekte ancak bu şekilde verilen kilolar kısa sürede geri kazanılmaktadır. Sağlıksız yöntemler her insanda yüksek düzeyde kas ve sıvı kaybına yol açacaktır

Sağlık Odaklı Diyet Programları


Diyetisyenlerimiz sağlık odaklı diyet programları hazırlayarak, danışanların sağlıklı bir şekilde kilo yönetimini gerçekleştirir. Sağlıklı bir diyette karbonhidrat, protein ve yağ alımı kişinin günlük ihtiyaçlarına göre belirlenir. Ayrıca hem hayvansal hem de bitkisel kaynaklar dengeli bir şekilde tüketilmektedir. Bu sayede vücudun ihtiyaç duyduğu tüm amino asitler sorunsuz bir şekilde emilebilir. Bağırsaklar için son derece gerekli olan lif kaynakları da günlük periyotlarla vücuda verilir. Bu sayede sindirim sistemi dengeli bir şekilde çalışır. Sağlıklı bir diyet hazırlanırken diyetisyenlerimiz danışanların özelliklerini göz önünde bulundurur.

Kişiye Özel Beslenme Programı


Kişiye özel beslenme programı, oldukça detaylı bir şekilde yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmış olan, tamamen bireyin öz yaşam tarzına ve isteklerine göre hazırlananan bir beslenme programıdır. Bu beslenme programı ile bizler kişilere olan verimliliğimizi daha da artırma politikası izliyoruz.

Online Diyet Uygulamamız


Online diyet uygulamamız ile yüzyüze olan görüşmelerimiz arasındaki tek fark iletişim kanalı olacaktır.Verilen hizmette hiçbir şekilde bir değişiklik durumu söz konusu olmayacaktır. Online görüşmelerimiz sesli veya görüntülü, mail ortamında veya mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla yapılacaktır.

Diyet Uygulamalarımız ile Psikolojik Anlamda da Rahatlamanızı Önemsiyoruz


Kilo verme ve kilo alma durumlarında danışanların psikolojik durumunu da son derece önemsiyoruz. Bu psikolojik durum, ihtiyaç duyduğu kadar fiziksel olarak da desteklenmelidir. Bu süreçte sindirimi uzun süren ve kan şekerini yükseltmeyen besinlere öncelik verilmesini sağlıyoruz. Kişinin metabolizma hızına ve yaşam tarzına bağlı olarak uygun diyet programları hazırlıyoruz. Diyet programlarını hazırlamadan önce sizlerin tüm ölçümlerini gerçekleştiriyor, bunlar doğrultusunda bir diyet programı hazırlamaya gayret ediyoruz.

Kilo Alma Diyeti Uygulamamız


Kilo alma diyetinde en önemli şey vücut ve vücut şeklinizi bozmamak için kilo almaktır. Bunun için spor yapmak gerekir ancak egzersizin eklenmesi iyi olmazsa, gerekli miktarda kilo çok kolay bir şekilde kaybedilebilir. Kilo alma problemi olan kişiler genellikle kilo verme eğiliminde olduklarından oluşan kilo kaybı spor aktivitelerine bağlı olacaktır. Diyetisyenlerimiz diyet programlarını hazırlarken bu konularda sizleri daha fazla bilgilendirecektir.

Diyetisyenlerimiz diyet programı hazırlarken hastanın vücudunu, yaşam tarzını ve beslenme alışkanlıklarını detaylı bir şekilde analiz eder, bu diyet listesini zaman zaman günceller. Hastalar, formda olmadan mevcut kilolarını korumak, kilo vermek veya kilo almak için doğru bir beslenme uzmanını kolay kolay seçemezler. Bu da yanlış kilo alım ve kilo verim durumlarına sebep olur. Bizler bu noktada devreye giriyor, ve tüm çekincelerinizi anlıyoruz.